Kad “savējo padarīšana” lien ārā pa visām vīlēm

Loģistika un pārvadājumi ir ienesīgs bizness, kas nodrošina darbu daudziem tūkstošiem šoferu, uzņēmumiem un ar tiem saistītiem darbiniekiem. Šajā nozarē strādā ne tikai kravas automašīnu pakalpojumu sniedzēji, bet arī pasažieru pārvadātāji, kas nodrošina Latvijas iedzīvotāju mobilitāti.

Īpaši svarīga ir šo uzņēmumu darbība reģionos un lauku apvidos, kur cilvēkiem reti kuram pieder savs transports, un, ja arī pieder, tad ar to izbraukāt bieži vien ir dārgāk nekā izmantot sabiedrisko transportu. Nav jādomā ne par to, kā sagādāt vasaras un ziemas riepas internetā, kur liet degvielu un kā labot pa bieži vien bedrainajiem ceļiem sadauzīto automašīnu. (more…)

FacebookTwitterGoogle+Share

Read More

partnieri

Uzņēmējdarbībā svarīgi atrast pastāvīgus sadarbības partnerus

Uzņēmējdarbībā ražošana un klientu apgāde ar savu preci nav iespējama bez loģistikas pakalpojumu izmantošanas. Sākot ar izejvielu sagādi un beidzot ar saražotās preces nogādi līdz klienta durvīm, vienmēr ir svarīgi izvērtēt, izdevīgāk ir pašam uzturēt autoparku vai noslēgt darījumu ar kādu, kas piedāvā šādus pakalpojumus.

Ir jomas, kur tiek uzskatīts: labāk lai viss pieder man un es par to maksāju, nekā es maksāju kādam no malas un man nekas nepieder. Piemēram, ja domājat par savu dzīvokli vai māju, tad parasti vislabākais tomēr ir nopirkt pašam nekā īrēt.

Pat ja jums tā dēļ nāktos ņemt kredītu, visdrošāk tomēr ir maksāt bankai un domāt, ka esat īpašnieks, nekā maksāt īpašniekam un zināt, ka tāpat neko nevarat mainīt.Ja vien jūs nepiederat pie tiem cilvēkiem, kuriem ik pēc neilga laika patīk sagādāt sev pārmaiņas, izvēloties citu mājvietu. (more…)

Read More

daudz mantas

Gan ceļojumā, gan pārvadājumos svarīgi pareizi sapakot koferi

Pārvietošanās no vienas valsts uz otru mūsdienās gandrīz vairs nav ekstra, bet gan nepieciešamība. Neatkarīgi no tā, vai mēs ceļojam, lai atpūstos, izklaidēties, vai arī – lai dotos uz savu jauno darbavietu, ir svarīgi parūpēties, lai jūsu koferis būtu sapakots pareizi.

Bravo! Esat iegādājušies savas aviobiļetes un uz kādu laiku dosieties pelnītā atpūtā! Vai arī – esat izlēmis gūt lielo bagātību ārzemēs strādājot, taču pirms tam taču jāpaņem līdzi sava iedzīve. (more…)

Read More

Mājsaimniecība un loģistika

Domājot par loģistiku, tad tradicionāli visi saprot uzņēmējdarbību, ražošanu un šo preču uzglabāšanu un pārvadājumus. Taču patiesībā loģistika ļoti daudz ietekmē arī katru individuālo mājsaimniecību. Mūsdienās, kad attīstās internets un e-veikali, iepirkšanās tajos ir būtiski atkarīga no transporta pārvadājumiem, jo kā gan iekāroto preci es iegūšu, ja netiks piedāvāts to atgādāt pie manas mājas durvīm? (more…)

Read More

laptop

Kuros pakalpojumos ir svarīgi investēt līdzekļus?

Iepriekšējos rakstos jau esam minējuši, ka loģistika ir tā nozare, bez kuras ikdiena daudziem uzņēmumiem būtu gandrīz vai neiespējama. Labi saplānota diena un grafiks visam nākamajam mēnesim ir tas, kas ļauj nesatraukties par dažādam negaidītām situācijām, jo vienmēr būs pārliecība, ka ar visu ir iespējams tikt galā.

Un galu galā tas jau arī ir loģistikas darbs- plānot. Šajā nozarē strādā gudri un saprātīgi cilvēki, kuriem ir svarīgi, ka pilnīgi viss ir sīki un smalki izstrādāts, tai skaitā arī rezerves variants gadījumā, ja kaut kas tomēr neizdodas kā iecerēts, bet tā gadās patiešām ļoti reti. (more…)

Read More

storage

Loģistikas attīstīšana izmantojot internetu – 2. daļa

Jau iepriekšējos rakstos vairakkārt noteikti esmu minējis to, cik daudz internets var sniegt cilvēkiem un palīdzēt sasniegt mērķus, par kuriem iepriekš pat nevarēja sapņot. Pateicoties mūsdienu modernajām tehnoloģijām, iespējams paveikt praktiski jebko.

Kaut vai tas, ka pasaule dēļ tehnoloģijām uzreiz šķiet daudz mazāka, jo tagad ar interneta palīdzību varam sarunāties arī ar cilvēkiem, kas konkrētajā brīdī atrodas otrā pasaules malā. Internets gluži vienkārši ir nojaucis jebkādas robežas, kuras bija uzceltas, un svarīgi ir saprast to, ka mēs varam šīs iespējas izmantot savā labā, ir tikai jāizdomā, kā.

(more…)

Read More

office (2)

Loģistika, bizness un kompetenti cilvēki vienuviet

Loģistika vienmēr ir bijusi tā darbības nozare, kas gājusi roku rokā ar dažādiem uzņēmumiem un uzņēmējiem, savā starpā sadarbojoties un slēdzot dažādus darījumus, kas ir izdevīgi jebkurai no iesaistītajām pusēm.

Loģistikas kompānijas parasti darbojas ar lieliem uzņēmumiem un nav šaubu, ka tieši tāpēc tās ir tik pieprasītas. Patiesībā jau mazi uzņēmumi dažādus pārvadāšanas un uzglabāšanas darbus spēj noorganizēt paša spēkiem, tomēr lielākiem uzņēmumiem ne vienmēr tas ir pa spēkiem, īpaši tāpēc, ka nepieciešams ieguldīt tik daudz laika un naudas, nemaz nerunājot par to, ka nepieciešamas arī zināšanas, ar kurām kurš katrs nav apveltīts. (more…)

Read More

laptop

Loģistikas attīstīšana izmantojot internetu

Pēdējā laikā ar vien biežāk nākas aizdomāties par to, ko mēs cilvēki laika gaitā esam panākuši ar dažādu tehnoloģiju palīdzību. Virtuālā pasaule, manuprāt, ir tā, kas attīstās visātrāk un nav jau arī brīnums, jo ik dienas tajā uzturas neskaitāmi daudz cilvēku.

Un ja katrs trešais no tiem internetā ievieš ko jaunu, nav šaubu, ka tādā veidā attīstība tikai turpināsies. Katrā ziņā ir labi, ja kādā konkrētā jomā ir iesaistīti tik daudzi cilvēki, lai kopīgiem spēkiem viņi visi varētu panākt lielas lietas, tai skaitā arī parūpēties par to, lai tiktu ieviestu dažādi jauninājumi, kas būtu noderīgi ik vienam. (more…)

Read More

landscape

Dažādu dzīves nozaru attīstības svarīgums

Katram no mums savā dzīvē vajadzētu saprast to, ka mēs nevaram dzīvot, ja netiecamies pēc sava veida attīstības. Dažādas darba nozares ir atkarīgas no kādas konkrētas slietas, un, ja tās attīstība vienā brīdī apstāsies, tad pilnībā pārtrauksies arī jūsu darba turpmākā attīstība un varbūt pat darbība vispār.

Tāpēc ir svarīgi, ka ik dienas sekojam līdzi visam tam, kas var būtiski ietekmēt mūsu dzīvi un darīt visu iespējamo, lai šī ietekme būtu tikai un vienīgi pozitīva, jo neko citu savā dzīvē taču mēs nevēlamies, vai ne tā? (more…)

Read More

railway

Loģistika ir nozare, kurā ir svarīga strauja attīstība

Kā jau jebkurā nozarē, arī loģistikā ļoti svarīga ir attīstība. Dažādi jautājumi, kas, iespējams, skar tikai vienu biznesu vai uzņēmumu, loģistikas jomā strādājošos ietekmēs gandrīz vienmēr, jo dažādi pārvadājumi ir nepieciešami nepārtraukti. Runājot par attīstību, uz dažādiem jautājumiem jāskatās no dažādiem skatu punktiem.

Ja loģistikas uzņēmums ir saistīts ar kādu konkrētu jomu, piemēram, palešu pārvadāšanu vai konteineru piedāvāšanu, tad nav šaubu, ka viņus skars izmaiņas, kas saistītas tieša ar šo nozari.

Piemēram, ja cilvēki pēkšņi atrod labāku risinājumu, kā uzglabāt kravu par paletēm un tās nevienam vairs nav nepieciešamas, viss loģistikas bizness var izputēt un apzust kā nebijis. (more…)

Read More