Decembrī taisām ratus!

Latviešiem ir bijis ļoti labs teiciens: “Taisi ragavas vasarā, bet raus ziemā!” Šis sakāmvārds sniedz lielisku padomu, kurš ir aktuāls jebkurā laikā, proti, darbus jāplāno un jādara laicīgi. Šis padoms ir tieši kā āmurs uz naglas arī pārvadājumu nozarē, jo laicīgi saplānots maršruts un viss, kas saistās ar loģistikas izdevumiem, patiesībā spēj palīdzēt ietaupīt un savus resursus izlietot maksimāli, taču vienlaikus ļoti saudzīgi.

Nupat jau gandrīz atnākusi ziema, decembrī mūs pamatīgi ieputinās sniegu vālos un šajā laikā aktuāls paliek dāvanu pirkšanas jautājums, kas nozīmē, ka krietni vairāk nāksies strādāt arī loģistikas jomas darbiniekiem. Šis ir laiks, kad jebkuram transportam vasaras riepas jānoliek garāžā un jāsteidz uzlikt ziemas riepas, jo tā ne tikai nosaka valsts likumdošana, bet arī pašam būs drošāk braukt. Taču ņemot vērā mūsu senču padomu, vienlaikus šobrīd ir īstais brīdis, kad skatīties, kur pirkt vasaras riepas, jo tieši tagad tās ir lētākas – kā jau visas nesezonas preces.

Taču šāds padoms lieti noder arī pārējiem autobraucējiem. Interneta vidē dažādos meklētājos kā www.google.lv vai www.bing.com var atrast daudz riepu tirgotāju, kas vasaras riepas spēs piedāvāt par vilinošām cenām. Tas pats attiecas uz citām lietām, kuras mēs izmantojam vasarā, bet ziemā saliekam skapīšos, noliktavās un pieliekamajos, piemēram, vasaras drēbes, dārza instrumenti, velosipēdi un citas lietas. Ja pašiem ar loģistiku pagaidām nav izdevies sadraudzēties, ir vairākas programmas internetā, kas palīdzēs saplānot maršrutu līdz iecerētajam veikalam pēc iespējas labāk. Piemēram, www.waze.com vai www.balticmaps.lv.

Starp citu, abas šīs programmas var kā aplikācijas izmantot arī savā viedtālrunī, tādā veidā tas kalpos kā Tomtom aizstājējs, ja jums ir jānokļūst galamērķī vietā, kur neesat bijis un neorientējaties. Īpaši tas noder, ja jums jānokļūst galamērķī Rīgā laikā, kad tajā ir pats lielākais sastrēgumu laiks, jo piemēram Waze programma jūs apvedīs tiem garām. Tiesa, nebrīnieties, ja izbrauksiet arī caur dažu labu daudzdzīvokļu māju pagalmu, jo šī aplikācija tiešām atrod īsākos ceļus.

FacebookTwitterGoogle+Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *