Skip to main content

Loģistika

  Pārdomāti loģistikas risinājumi ļauj ietaupīt uzņēmuma līdzekļus

  Izvēloties pakalpojumus un sadarbības partnerus, uzņēmumu vadītāji izvērtē, kuri varianti būs izdevīgāki un piemērotāki ne tikai kvalitātes ziņā, bet arī finansiālā aspektā. Un šī pieeja ir aktuāla arī tad, kad tiek plānoti loģistikas risinājumi.

  Preču pārvadāšana ir ļoti būtiska daļa no visa preču realizācijas cikla, jo tieši šajā posmā uzņēmuma izmaksas var būtiski pieaugt, kā arī var būt adekvātas, ļaujot palielināt pelņas daļu un samazināt izdevumus. Tāpēc pārdomātu loģistikas risinājumu atrašana un ieviešana par stabilu sistēmu ir ļoti būtiska. Šo darbu vajadzētu uzticēt pieredzējušiem speciālistiem, vajadzības gadījumā piesaistot kādu ekspertu no malas, kurš var sniegt objektīvu novērtējumu uzņēmuma izstrādātajai loģistikas politikai.

  Read

  Decembrī taisām ratus!

  Latviešiem ir bijis ļoti labs teiciens: “Taisi ragavas vasarā, bet raus ziemā!” Šis sakāmvārds sniedz lielisku padomu, kurš ir aktuāls jebkurā laikā, proti, darbus jāplāno un jādara laicīgi. Šis padoms ir tieši kā āmurs uz naglas arī pārvadājumu nozarē, jo laicīgi saplānots maršruts un viss, kas saistās ar loģistikas izdevumiem, patiesībā spēj palīdzēt ietaupīt un savus resursus izlietot maksimāli, taču vienlaikus ļoti saudzīgi.

  Read

  Auto rezerves daļu piegādāšana – ērti!

  Cilvēki, kuriem ir automašīna, zina, ka tās prasa nepārtrauktus ieguldījumus. Ir nepieciešama degviela, riepas, un ik pa laikam arī jaunas rezerves daļas, turklāt, ja pašam nav nepieciešamo iemaņu, tad vēl jau jāmaksā arī meistaram, kas jums šo darbu veiks kvalitatīvi un ātri.

  Kad situācija ir jau nonākusi līdz remontam, tad pirmais, kas cilvēkus sāk uztraukt, ir – cik tas maksās? Jāgādā ir gan rezerves daļas, gan jādomā, pie kura meistara vest, jo katrs jums var paprasīt savu cenu par darbu. Ir zināms, ka servisu pakalpojumi ārpus Rīgas būs lētāki nekā pašā Rīgā, turklāt tas nenozīmē, ka tie būs mazāk kvalitatīvi. Reizēm pat ar visu ceļu līdz mazpilsētai jūs patiesībā varat ietaupīt savus 100 un vairāk eiro.

  Read

  Par preču piegādi, interneta veikaliem un pircēju ērtībām

  piegāde Loģistikas sakarā noteikti būtu jārunā par tādu šobrīd aktuālu jomu, kā preču piegādi klientiem, kuri tās pasūta internetā. Šis iepirkšanās veids ir kļuvis tik pašsaprotams un arī ierasts, ka pārdevējiem, kuri nepiedāvā šādus pakalpojumus, ir iespēja zaudēt daļu savu klientu tikai šī iemesla dēļ.

  Read

  Mājsaimniecība un loģistika

  Domājot par loģistiku, tad tradicionāli visi saprot uzņēmējdarbību, ražošanu un šo preču uzglabāšanu un pārvadājumus. Taču patiesībā loģistika ļoti daudz ietekmē arī katru individuālo mājsaimniecību. Mūsdienās, kad attīstās internets un e-veikali, iepirkšanās tajos ir būtiski atkarīga no transporta pārvadājumiem, jo kā gan iekāroto preci es iegūšu, ja netiks piedāvāts to atgādāt pie manas mājas durvīm?

  Read

  Loģistikas attīstīšana izmantojot internetu – 2. daļa

  Jau iepriekšējos rakstos vairakkārt noteikti esmu minējis to, cik daudz internets var sniegt cilvēkiem un palīdzēt sasniegt mērķus, par kuriem iepriekš pat nevarēja sapņot. Pateicoties mūsdienu modernajām tehnoloģijām, iespējams paveikt praktiski jebko.

  Kaut vai tas, ka pasaule dēļ tehnoloģijām uzreiz šķiet daudz mazāka, jo tagad ar interneta palīdzību varam sarunāties arī ar cilvēkiem, kas konkrētajā brīdī atrodas otrā pasaules malā. Internets gluži vienkārši ir nojaucis jebkādas robežas, kuras bija uzceltas, un svarīgi ir saprast to, ka mēs varam šīs iespējas izmantot savā labā, ir tikai jāizdomā, kā.

  Read


  Loģistika, bizness un kompetenti cilvēki vienuviet

  Loģistika vienmēr ir bijusi tā darbības nozare, kas gājusi roku rokā ar dažādiem uzņēmumiem un uzņēmējiem, savā starpā sadarbojoties un slēdzot dažādus darījumus, kas ir izdevīgi jebkurai no iesaistītajām pusēm.

  Loģistikas kompānijas parasti darbojas ar lieliem uzņēmumiem un nav šaubu, ka tieši tāpēc tās ir tik pieprasītas. Patiesībā jau mazi uzņēmumi dažādus pārvadāšanas un uzglabāšanas darbus spēj noorganizēt paša spēkiem, tomēr lielākiem uzņēmumiem ne vienmēr tas ir pa spēkiem, īpaši tāpēc, ka nepieciešams ieguldīt tik daudz laika un naudas, nemaz nerunājot par to, ka nepieciešamas arī zināšanas, ar kurām kurš katrs nav apveltīts.

  Read

  Loģistikas attīstīšana izmantojot internetu

  Pēdējā laikā ar vien biežāk nākas aizdomāties par to, ko mēs cilvēki laika gaitā esam panākuši ar dažādu tehnoloģiju palīdzību. Virtuālā pasaule, manuprāt, ir tā, kas attīstās visātrāk un nav jau arī brīnums, jo ik dienas tajā uzturas neskaitāmi daudz cilvēku.

  Un ja katrs trešais no tiem internetā ievieš ko jaunu, nav šaubu, ka tādā veidā attīstība tikai turpināsies. Katrā ziņā ir labi, ja kādā konkrētā jomā ir iesaistīti tik daudzi cilvēki, lai kopīgiem spēkiem viņi visi varētu panākt lielas lietas, tai skaitā arī parūpēties par to, lai tiktu ieviestu dažādi jauninājumi, kas būtu noderīgi ik vienam.

  Read

  Plaši loģistikas pārvadājamie pakalpojumi, kas noder ikdienā

  Loģistikas pakalpojumi ir tādi, kurus izmanto ļoti plaša sabiedrības daļa, dažreiz to pat nezinot. Pat, ja neesat tas cilvēks, kurš pasūta un maksā par konkrēto pakalpojumu, bieži vien varat tos izmantot tā pat. Loģistikas jomā darbojas zinoši cilvēki, kuri veic svarīgu darbu.

  Tas pamatojas uz plānošanu un dažādu faktoru analizēšanu. Loģistikas pakalpojumi var būt pavisam dažādi, taču princips nemainās-tie visi kā viens nodarbojas ar to, lai lielais daudzums pasūtījumu tiktu piegādāti laikā un klienti būtu apmierināti. Šis raksts būs veltīts tam, lai aprakstītu dažādus loģistikas pakalpojumus, kurus cilvēki izmanto ikdienā.

  Read

  Kā maksimāli optimizēt noliktavas platību

  Izmantojot noliktavas kravu uzglabāšanai, ir svarīgi, kā tiek izmantota telpa, respektīvi- kā novietota krava, lai tajā ietilptu maksimāli daudz produkta. Uzglabāšanas laikā prece nekādā gadījumā nedrīkst tikt bojāta, kas bieži vien notiek nekvalitatīvas organizēšanas rezultātā, jo vienkārši visam noliktavā nav vietas. Liekot preci vienu otrai virsū un tuvu blakus var rasties skrāpējumi, buktes un tamlīdzīgi defekti, kas vairs neatbilst jaunas preces statusam. Noliktavas platība jāorganizē tā, lai tajā varētu ietilpināt visu vajadzīgo, to nebojājot.

  Noteikti visai precei, kura atradīsies noliktavā ir jābūt iesaiņotai. Tas ir, tai jāatrodas kastē vai kādā glabāšanas konteinerī. Tādā veidā tā būs pasargāta no ārējās vides ietekmes un nebūs jāuztraucas, ka tā tiks skarta no ārpuses. Kā arī, protams, precei jābūt kompakti ievietotai kastē/konteinerī un jāpārliecinās, vai tā nevar tikt traumēta no iekšpuses- viss kārtīgi jānostiprina un jāiepako. 

  Read

FacebookTwitterGoogle+Share